Extraordinary

Me, Myself, My World

I won’t enter a tittle here!

December20

Altılı su bardağı takımımdan kırılmayan tek bir tombul su bardağı kaldı. Bulaşık makinesindeki bardakları raflara dizerken de bu bardak hep elimde kalıyor. Kupaların olduğu dolaba koyamıyorum, fincanların yanında acayip büyük, cam bardaklarımla uyumsuz. Hiçbir yere ait değil gibi. Neden kırılmıyor anlamıyorum.

Yukarıda son bir kaç ayımın özetini okudunuz.

Kendime Notlar

Kendime notlar yazamadım uzun zamandır. Yazdım aslında, yazdım da hep sildim sonra.  Bir tansiyon, bir şeker, bir yorgunluk sendromuyla boğuşuyorum hala. Anksiyete ve depresif epizodlarımdan bahsetmiyorum bile.

  • Instagram

Neden insanlar instagram hesaplarını kapatınca eÅŸi dostu başına kötü birÅŸey geldiÄŸini düşünür ki. Ben kapatınca öyle oldu çünkü. Her ne kadar son instagram postumda artık instagram hesabımı kapatacağımın bilgisini vermiÅŸ olsam da ya gözden kaçtı ya da insanların içine o çirkin kurtlardan düştü. Herkes birden Türker’le aramızın nasıl olduÄŸunu sormaya baÅŸladı. Acaba ayrılmış mıydık? Acaba baÅŸka problemlerimiz mi vardı? Yok yok kesin ayrılmıştık. Ya da en iyi ihtimalle hamileydim. O kadar çok sordunuz ki ‘Ulan acaba ayrılıyoruz da ben mi bilmiyorum’ dedim. Tabi ki hiç bir problemimiz yok. HerÅŸey yolunda, çalışıyoruz, yakında british pasaport alıyoruz, arada dünyanın en sıcakkanlı en sevecen en masum çocuÄŸunu yetiÅŸtiriyoruz. Ama siz böyle  negatif sorularla, tutumlarla  ve enerjilerinizle beni taaaa Leeds’lerde bile buluyonuz. Umarım o arkadaÅŸlarım bu yazdıklarımı okuyorlardır. ArkadaÅŸlarım başıma birÅŸey gelirse hemen gelir size anlatırım zaten. EÄŸer size anlatmıyorsam, bu dm den de anlatmayacağım anlamına gelir. Israr etmeyin.

 

  • Semantic Annotation

Åžimdi bence şöyle bir sorunu var bu proje yürütücülerinin; ya Türkçe’nin ne kadar çetrefilli bir dil olduÄŸunu bilmiyorlar ya da gerçekten dilbilimcilerin önerilerini umursamıyorlar. Bakın bu sözcükleri böyle etiketleyemezsiniz dediÄŸim de ‘Tubacığım guide’ları tekrar oku istersen’ dersen bu proje çok sürmez yakında patlar elinde. (Haa bu arada ben o guide’ları sen beni iÅŸe almadan önce yalayıp yutmuÅŸtum bebeÄŸim.)

  • Mevsim

Mevsim normallerinin altındayız sanırım. (Ki bu gezmelere engel değil.)

  • Dylan’s Christmas

Seviyor ışıltıyı, krismıs süslemelerini, renkli aÄŸaçları, meydandaki panayırı…

 

posted under Uncategorized

Email will not be published

Website example

Your Comment:

Powered by WP Hashcash