Extraordinary

Me, Myself, My World

Çatladım resmen!

June28

Uzun süren first trimester bulantılarım yüzümden çoğu günler susuz kalıyordum. Biraz su içmeye çalışsam hemen midem bulanıyor ve dönüşü olmayan bir macerayla sonlanıyordu bu teşebbüsüm. Bu yüzden de sürekli dudaklarım çatlıyor, ağzımın içi çorak topraklardan farksız oluyordu resmen. Bazen damla damla içmeye çalışıyordum suyu ama o konuda da amma yeteneksizdim. Çünkü yapamıyordum. Suyu damla damla içmek kitabımda yoktu.  Yani benim mezhebime göre su damla damla içilmez, tek bir nefeste bitirilirdi. Neyse, diyeceğim şu ki, giderek kuruyordum ve cildim elastikiyetini kaybediyordu.  Daha önce de var olan çatlak izlerime yeni çatlak izleri eklenmesin diye bu duruma bir el attım. Evde daha önce var olan body oil’lerime yenilerini ekledim. Diğer yardımcı oyuncular için bakınız;

 

20140611_171318

 

 

 

Mamado avocado&jojoba&almond yağı; Geçen yıl Leeds Kirkgate marketinde bulmuştum bu markayı. Pure oil ararken denk gelmişti. Vücut ve saç bakımı için ideal. Saçlarımda kullanırken sonuçtan oldukça memnundum. Hamile kalınca göbek ve bacaklarımda da kullanmaya başladım. Bu yağların yanısıra fotoğrafta olmayan saf zeytin ve yasemin yağıyla tüm bu diğer yağları karıştırıp öyle sürüyorum.

Mum&Me: Aslında bebekler için masaj yağı, ama bebekler kullanabiliyorsa ben de kullanabilirim deyip zamanında aldığım body oil. Bulantılı dönemlerimde kokusu acayip derecede rahatsız ediyordu. Zaten bitmek üzere, bitince bu ürünü tekrar kullanmayı düşünmüyorum.

Palmer’s Cocoa Butter: Midwife’ım üye olmam için Emma’s diary’nin broşürünü vermişti. Sistemlerine dahil olunca hamilelere türlü türlü hediyeler, indirimler, kuponlar..vs veriyorlarmış. Bana  da “new mum set” olarak Johnson’s ürünleri ve Palmer’s Cocoa yağını alabileceğim bir hediye çekini gönderdiler. Açıkçası dokusu ve kokusu süper bir krem. İçerisinde bazı yağların dışında hem kolajen hem de elastin var. Tam benim aradığım şeydi. Yine de bu ürün benim aşırı kuru vücuduma yetemedi. Beni bir sonraki ürünü almaya mecbur etti.

Palmer’s Tummy Butter: Diğerine göre daha yoğun ve yağlı bir ürün. Tummy dediğine bakmayın, ben hem göbeğimde hem de bacaklarıma kullanıyorum. Daha uzun süre nemli tutuyor. Çok da iyi oluyor. Fiyatı da çok uygun, £4 verdim.

Bepanthen Stretch Mark Cream: Aslında ben mağazaya Bioil alırım diye girmiştim. Ama bir gün öncesinde katalogların birinde Bepanthol Çatlak kremi yorumlarını okuyunca ve Bebanthen’i de Bepanthol ile karıştırınca alayım bari dediğim krem. Ama şanslıyım ki iyi bir ürün çıktı ve favori kremlerimden biri oldu. Ayrıca bu üründe de sıvılaştırılmış kolajen ve elastin var. Dokusu güzel, kokusu rahatsız etmiyor. Yapış yapış yapmayan bir krem. Şişesinin tasarımı da çok iyi, her yere bulaşmıyor, temiz kalıyor. Fiyatı £24. Çok kullandıgım için hemen bitecekmiş gibi geliyor. Umarım bitmez:)

E45: Resmin arkasında kalan sizin çok net göremediğiniz “en baba” kremlerimden biri. Sürekli kustuğum ve sık sık ellerimi yıkadığım için kurayan ellerimin savaşçısı.

Ve diğerleri: Johnson’s baby hand cream (memnun kalmadım, bir daha almam).

Roc (Annemden bir poşet dolusu çaldığım) yüz kremi

Garnier Ambre Solaire (Güneş kremi, doğum lekelerini bir nebze olsun engelleyebilmek için. Zira annem o lekelerden çok çekti.

posted under Uncategorized

Email will not be published

Website example

Your Comment:

Powered by WP Hashcash