Extraordinary

Me, Myself, My World

Ben ne yaptım?

November2

(Anlatmazsam çatlarım)

Cadılar Bayramı arifesinde evimizin alt katındaki barda düzenlenen partiye katıldık. Ben kostümümü yarın giyeyim, şimdi giyersem bi dolu makyaj falan, hele herkes sivil gelmişse daha da rahatsız olurum diye düşündüm , zaten bilmediğim bir nedenden ötürü dikkatleri çekiyorduk. Bu yüzden sivilleri çekip çıktık.

Anam bir de ne göreyim herkes kostümlü. Ok benim için sorun değildi bu, aksi olsaydı daha sorunlu olur gibime geliyordu zaten. Bara yakın bir yere oturduk. Oturduğum yerden hem sahneyi hem de kapıyı görebiliyorum. Karaoke gecesiymiş. Sahnede şarkı söyleyenlere bakarken de bir yandan kapıyı gözetliyorum kim geliyo kim gidiyo diye.

Dracula kostümlü uzun boylu bir bey giriyor içeriye, birilerinin kanını içmiÅŸ yine. Sonra bir zombi giriyor içeriye. Türker’e “Zombi geldi bak” derken içimden de “vayy be helal sana hacı, aynı zombi yürüyüşü valla. Åžu kafadaki dikiÅŸ izleri süper” diyorum.  Adam bize doÄŸru yaklaşıyo, yaklaşıyo ve yaklışıyo… Ä°ÅŸte o an! Ortada kostüm felan yok!!  Adam 80 yaÅŸ üzeri, bildiÄŸin aksayarak yüreyen, dengesini de tam saÄŸlayamadığı için düşüp aÄŸzını burnunu kıran, kafasına dikiÅŸler atılan Andrew imiÅŸ.

Ben acayip vicdan yapıyorum. Üzülüyorum bildiğin. Sanki onunla dalga geçmişim ve bunun karşılığında da ceza olarak yaşlandığımda onun gibi olacakmışım gibime geliyor. Sonra bir kez daha kızıyorum kendime, onu düşünmem gerekirken yine bencillik edip kendimi düşündüm diye.  Sigara içmek için dışarı çıkıyor arkadaşlarıyla, biz de çıkıyoruz. Masasına oturuyoruz. Nereli olduğumuzu soruyor, cevap verirken yüzündeki dikişlere bakmamak için zor tutuyorum kendimi. Oracıkta gönüllü yardımcısı olabilirdim yemin ederim. Ona kitaplar okur, istediği yemekleri pişirirdim. (Bu fikir iyice yattı kafama, bardan adresini almaya çalışacağım.)

Sonra Andrew bir kaç duygusal konuÅŸma yaptı Türkiye’deki depremle alakalı. Daha sonraysa üşüdüğünü ve içeri gireceÄŸini söyledi. Tam girecekken bize döndü ve dedi ki “Hayat 80 yaşında bir gay için çok zor.” Ve sonra ekledi “Evet ben gay im ama çoÄŸu arkadaşım straight.”Bunu dedi. Dedi ve gitti. Kimse konuyla ne alakası olduÄŸunu çözemedi.

Saygılar…

 

 

posted under Uncategorized

Email will not be published

Website example

Your Comment:

Powered by WP Hashcash