Extraordinary

Me, Myself, My World

Linux Şenliği

August26

Linux Kullanıcıları Derneği tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Linux ve Özgür Yazılım Şenliği İstanbul Bilgi Üniversitesi ile beraber 17-18 Nisan 2009 tarihinde gerçekleştirildi.

Şenlik afişi

Şenlik afişi

Etkinlik Javascript programlama dilinin dünyadaki en önemli isimlerinden Douglas Crockford’un semineri ile başladı. Google Chrome Web Tarayıcısı program yöneticilerinden Jonathan Conradt ve KDE programcılarından Sebastian Kügler Linux ve Özgür Yazılım Şenliği’ne katılan yabancı konuklarımız arasındaydı.
Seminerlerle ve çalışma atölyeleriyle başlayan etkinlik ödüllü oyun turnuvası ile devam etti. Urban terror oyununda daha ilk turda yenilince turnuvadan elimi ayağımı çekmiş oldum. Ayrıca bu şenlik bana iyi geldi. Birçok insanla tanışıp, bir kaç konu hakkında bilgi sahibi edinmiş oldum.
Geri kalan zamanlarımızda İstanbul’u keşfe çıktım. Bilgi Üniversitesi’nin Dolapdere kampüsünden Taksim’e 7 dakikada gelebiyorduk, bu sayede birçok mağazayı gezip etrafı meraklı gözlerle izleyebildim.

Bir arkadaşımız vesilesiyle İstiklal caddesinde tango ve salsa yapılabilen bir mekana gittik.
Mekan dördüncü katta olup, daracık, dik ve dumanlı merdivenlere sahip. Mekanın giriş kapısında ünlü salsacı ve tangocuların fotoğrafları mevcut. Bazıları eski gazete küpürlerinden oluşuyordu. Fotoğrafların birkaçında aynı adama rastladım. Mühim biri diye düşündüm. İçeri girdiğimizde İstanbul Boğaziçi topluluğu dans gösterisinde karşılaştığımız insanları gördüm. Geniş bir dans alanında raks ediyordu insanlar. Birkaçı ise geniş ve rahat koltuklara yayılıp müziğe vermişlerdi kendilerini.
Bense kapının yanındaki portmantoya bağlı köpekle ilgilenmeye başladım. Derken o gazete küpürlerindeki beyefendi çıktı karşıma. Önce afalladım, sonra ters birşey söylememek için diyaloğu onun başlatmasını bekledim. “İçeri buyursanıza” dedi. Böyle rahat olduğumu, köpekleri sevdiğimi söyledim. Adam gidince, tekrar kapıya doğru yöneldim ve fotoğraflara baktım, gazeteleri okudum. Bu beyefendi aslında çok ünlü bir tango hocası imiş. Hatta dönemin ünlüleri ile çekilmiş fotoğrafları bile var.
Oradan ayrılırken bir kızım olursa mutlaka tango öğrenmeli dedim. Bu arada Adana’da salsa hocalığı yapan arkadaşım derslere katılabileceğimi hatta katılmam gerektiğini söyledi.Ben de yolumu bulup mutlu bir şekilde ayrılmış oldum oradan

posted under Özgür Yazılım

Email will not be published

Website example

Your Comment:

Powered by WP Hashcash