Extraordinary

Me, Myself, My World

Linux ÅženliÄŸi

August26

Linux Kullanıcıları Derneği tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Linux ve Özgür Yazılım Şenliği İstanbul Bilgi Üniversitesi ile beraber 17-18 Nisan 2009 tarihinde gerçekleştirildi.

Åženlik afiÅŸi

Åženlik afiÅŸi

Etkinlik Javascript programlama dilinin dünyadaki en önemli isimlerinden Douglas Crockford’un semineri ile baÅŸladı. Google Chrome Web Tarayıcısı program yöneticilerinden Jonathan Conradt ve KDE programcılarından Sebastian Kügler Linux ve Özgür Yazılım ÅženliÄŸi’ne katılan yabancı konuklarımız arasındaydı.
Seminerlerle ve çalışma atölyeleriyle başlayan etkinlik ödüllü oyun turnuvası ile devam etti. Urban terror oyununda daha ilk turda yenilince turnuvadan elimi ayağımı çekmiş oldum. Ayrıca bu şenlik bana iyi geldi. Birçok insanla tanışıp, bir kaç konu hakkında bilgi sahibi edinmiş oldum.
Geri kalan zamanlarımızda Ä°stanbul’u keÅŸfe çıktım. Bilgi Ãœniversitesi’nin Dolapdere kampüsünden Taksim’e 7 dakikada gelebiyorduk, bu sayede birçok maÄŸazayı gezip etrafı meraklı gözlerle izleyebildim.

Bir arkadaşımız vesilesiyle İstiklal caddesinde tango ve salsa yapılabilen bir mekana gittik.
Mekan dördüncü katta olup, daracık, dik ve dumanlı merdivenlere sahip. Mekanın giriş kapısında ünlü salsacı ve tangocuların fotoğrafları mevcut. Bazıları eski gazete küpürlerinden oluşuyordu. Fotoğrafların birkaçında aynı adama rastladım. Mühim biri diye düşündüm. İçeri girdiğimizde İstanbul Boğaziçi topluluğu dans gösterisinde karşılaştığımız insanları gördüm. Geniş bir dans alanında raks ediyordu insanlar. Birkaçı ise geniş ve rahat koltuklara yayılıp müziğe vermişlerdi kendilerini.
Bense kapının yanındaki portmantoya baÄŸlı köpekle ilgilenmeye baÅŸladım. Derken o gazete küpürlerindeki beyefendi çıktı karşıma. Önce afalladım, sonra ters birÅŸey söylememek için diyaloÄŸu onun baÅŸlatmasını bekledim. “İçeri buyursanıza” dedi. Böyle rahat olduÄŸumu, köpekleri sevdiÄŸimi söyledim. Adam gidince, tekrar kapıya doÄŸru yöneldim ve fotoÄŸraflara baktım, gazeteleri okudum. Bu beyefendi aslında çok ünlü bir tango hocası imiÅŸ. Hatta dönemin ünlüleri ile çekilmiÅŸ fotoÄŸrafları bile var.
Oradan ayrılırken bir kızım olursa mutlaka tango öğrenmeli dedim. Bu arada Adana’da salsa hocalığı yapan arkadaşım derslere katılabileceÄŸimi hatta katılmam gerektiÄŸini söyledi.Ben de yolumu bulup mutlu bir ÅŸekilde ayrılmış oldum oradan

Email will not be published

Website example

Your Comment:

Powered by WP Hashcash